לשנות את הראש – לא את הגוף

לשנות את הראש – לא את הגוף

ערב ראש השנה הוא זמן של חשבון נפש כידוע.

השאלה הגדולה היא על מה לעשות חשבון נפש, או יותר נכון – על מה לא…

עד לפני שני דורות בערך, אנשים שכתבו ביד שמאל נחשבו בעלי לקות, והוכרחו להפוך להיות ימניים בעל כרחם. לא מדובר על אנשים שגדלו בשבטים נידחים באפריקה, אלא על המלצה שהיתה מקובלת בכל העולם המערבי. רובנו יכולים למצוא איזו דודה או סבא שהוכרחו להיות ימניים בצעירותם.

בדור שלנו יש טכנולוגיה מתקדמת. רנטגן, MRI, CT, מיפוי עצמות, בדיקות צפיפות עצם ועוד. זה מאפשר לנו למצוא הרבה יותר 'לקויות' מאשר בעבר. אפשר למצוא ברכיים בצורת O או בצורת X, הבדלים מזעריים באורך הרגליים, ציסטות שונות, פריצות דיסק ושחיקות סחוס, קרעים במיניסקוס או בשרוול המסובב, והרשימה עוד ארוכה, אבל העקרון ברור.

החוקרים כבר הוכיחו מזמן שה'לקויות' הללו, אינן מהוות בעיה כלשהי. הם אינן הסיבה לכאבים או להגבלה בתפקוד שרבים מאתנו סובלים מהם, אך משום מה, במקרים רבים, עדיין "מכריחים" אותנו לתקן אותם.

ברור לכל מי שעוקב אחר עולם המחקר שבדור הבא יצחקו עלינו ממש כשם שאנו צוחקים על אלה שהכריחו אחרים להיות ימניים. התובנה הבסיסית שעומדת מאחורי החשיבה המוזרה הזו היא: אם אתה לא כמו הרוב, כנראה שאתה חולה , צריכה לחלוף מהעולם בהקדם האפשרי.

קשה להאמין שבדור המתקדם והנאור שלנו, תופעה טבעית ונורמלית כמו פלטפוס (כפות רגליים שטוחות) עדיין נחשבת בעיה רפואית, פשוט כי לרוב האנשים אין פלטפוס.

בראש השנה צריך לשנות את הראש. במקום להתעסק בשינוי הגוף היקר שלנו (וכאן המקום להסתייג – כמובן שישנם מצבים גופניים הדורשים שינוי, אך לא בהם אנו עוסקים כעת), כדאי פשוט לשנות את הראש – הגוף שלנו בדרך כלל ממש מצוין כפי שהוא – אם כואב לנו, או קשה לנו – צריך לבדוק למה, אבל התשובה כנראה לא תהיה שישנו איזה פגם בגוף, אלא פשוט הצטברות של עומס גופני או נפשי שצריך להתאזן. זה הכל.

כתיבה וחתימה טובה ושנה טובה ומתוקה לכולנו !

לפוסט הזה יש 6 תגובות

 1. שנה טובה ומבורכת בבריאות טובה ואיתנה לך למשפחתך ולכל עם ישראל.

 2. יישר כח על דבריך המחכימים תמים
  כתיבה וחתימה טובה.שנה טובה ומתוקה

 3. עזרת לי מאד השנה, בתרגיל פשוט ביותר, שבעקבותיו אני נהנה מברך שאיננה כואבת ומהליכה שמשפרת את איכות החיים.
  המשך בדרכך וה' יהיה עמך.
  שנה טובה ,בריאה ופוריה
  יצחק גלעדי

 4. תודה רבה על תובנות טובות.
  שנה טובה

 5. תודה , שנה טובה וברוכה

 6. Wow cuz this is excellent work! Congrats and keep it up.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות